Kongre Tarihi :23-26 Ekim 2019
Kongre Yeri :Prof. Dr. Osman Turan Kongre Merkezi, Trabzon YOL TARİFİ

Davet Metni

Değerli Meslektaşlarımız,
29. Ulusal Patoloji Kongresi 23-26 Ekim 2019 tarihleri arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Osman Turan Kongre Merkezi'nde düzenlenecektir. Patoloji Dernekleri Federasyonu, Anadolu Patoloji Derneği ve Karadeniz Teknik Üniversitesinin birlikte gerçekleştirecekleri bu kongrede sizleri Trabzon’da ağırlamaktan mutluluk duyacağız.
Patoloji Dernekleri Federasyonu Çalışma Grupları ve Komisyonların önerileriyle, Kongre Bilimsel Kurulunun çalışmaları rehberliğinde zengin bir kongre programı hazırlanmıştır. Bu kongrede endokrin patoloji, dermatopatoloji, pediatrik patoloji-perinatoloji ve adli patoloji çalışma grupları tarafından 4 adet kurs düzenlenmektedir. Nöropatoloji çalışma grubunun düzenlediği, pre ve post testin yer alacağı kısa kurs, yapılandırılmış uzmanlık eğitim kursu çalışmaları için ilklerden olacaktır. Kurslar bir önceki kongrede yer aldığı şekli ile son günde (26 Ekim Cumartesi) yapılacaktır. Daha önceki iki kongrede olduğu gibi mikroskop başı oturumlarına devam etmeyi planlıyoruz. Kongre bilimsel programı kapsamında yer alan kurslar, olgu sunumları, paneller, konferanslar gibi çeşitli oturumlarda görev alacak yurtiçi ve yurtdışından alanında deneyimli birçok konuşmacı kongremize katkı sağlayacaktır.
Bilimsel programın yanı sıra tüm gün süren yoğun çalışma temposunun yorgunluğunu atmanız, uzun süredir göremediğiniz meslektaşlarınızla birlikte iyi vakit geçirmeniz için neşeli, samimi bir sosyal program düzenlemekteyiz.
Ekonomik parametrelerin değişkenliği nedeniyle kongre planlamak daha güç olmakla birlikte; bilimsel ve sosyal ilişkilerin güçlenmesine katkı sağlayan kongremizi en iyi şekilde gerçekleştirebilmek istiyoruz. Gücümüzü birleştirmek için katılımınızı ve katkılarınızı bekliyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. Hepinizi kongremizde aramızda görmeyi diliyoruz.


Etkinlik Afişi

29. Ulusal Patoloji Kongresi afişi