Kongre Tarihi :17-21 Nisan 2019
Kongre Yeri :Titanic Belek Kongre Merkezi, Antalya YOL TARİFİ
Web Adresi :

Davet Metni

Değerli meslektaşlarımız,
Sizleri 17-21 Nisan 2019 tarihinde Antalya’da düzenleyeceğimiz 27. Ulusal Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kongresi’ne davet etmekten büyük bir onur ve mutluluk duymaktayız. Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği’nin iki yılda bir düzenlediği ve ilki 1967 yılında yapılan kongreden bu yana geçen 51 yılda tıbbın her alanında olduğu gibi branşımızda da büyük gelişmeler ve değişmeler yaşanmıştır. Günümüzde bu kadar hızlı gelişmeler karşısında branşımızda da her noktada en güncel bilgiye ulaşmak ve bunları sizlere aktarabilmek için ulusal kongrelerin çok anlamlı ve önemli olduğuna inanıyoruz.
Bu yıl da her yıl olduğu gibi 3 farklı sempozyum konumuzun yanı sıra Kas İskelet Sistemi Hastalıkları, Romatolojik Hastalıklar ve Rehabilitasyon’da Güncellemeler olmak üzere 3 ana konumuzu kongremiz süresince işleyeceğiz. Çalışma gruplarımızın düzenleyeceği panellere ek olarak “Uzmanına Danış-Olgu Tartışmaları”, geçen sene ilkini gerçekleştirdiğimiz “Cochrane Saati”, ilgi alanlarına göre pratikteki tecrübelerini geliştirmek isteyen hekimlerimiz için “Kurslarımız”, sektördeki ürünlerin güncellemeleri için “Uydu Sempozyumu” saatlerimiz ile branşımızı tümüyle kapsayıcı bir bilimsel program ele almayı hedefliyoruz.
Ulusal kongremizin bu yılki teması “Hep Beraber El Ele” olarak belirlenmiştir. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı olarak branşımızda uzmanından diyetisyenine, fizyoterapistinden medikal firmasına, ilaç sektöründen devlet ve ailesine, iş uğraşı ve konuşma terapistinden psikoloğuna, konsültan hekimine kadar tümüyle hastanın sağlığı ve yaşamı kalitesini odağında tutan bir eğitim, branşımızın geliştirilmesine dayanak olacaktır.
Her zaman olduğu gibi uzmanlık eğitimine devam eden meslektaşlarımızı hedefleyen ve branş hekimlerimizi bir araya getirerek eğitim standardizasyonunu hedefleyen Yaz Okulu programımızı kongremiz ile beraber yapmayı planlamaktayız. 
Bilimsel programımızla birlikte sosyal programlarla da meslektaşlarımız arasında birlikteliği arttırıcı aktivitelerimiz olacaktır. Şimdiden ajandalarınızda 17-21 Nisan 2019’u işaretlemenizi ve ulusal kongremizde bizlerle olmanızı diliyoruz. 
Prof. Dr. Ayşegül Ketenci                                                         
TFTR Derneği Yönetim Kurulu ve 27. Ulusal Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kongresi Başkanı


Etkinlik Afişi

27. Ulusal Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kongresi  afişi